صادرات کالا

توسعه اقتصادی وتحولات اجتماعی و جهانی، نخبگان تجارت را به درک این واقعیت نایل کرده است که برای گذار از مرحله در حال توسعه بودن به مرحله توسعه یافتگی پایدار تعریفی از خود ارائه دهند و رشد و توسعه صادرات به کشورهای مختلف دنیا یکی از مهمترین گام هاییست که تاجران خبره بر میدارند.
انجام صادرات و فروش کالا در بازارهای خارجی از ظرائف و حساسیت های خاصی برخوردار است، که عدم توجه به آنها ممکن است سرمایه گذاری های انسانی و مالی را در این خصوص به هدر دهد. صادرات مانند هر کار تجاری دیگر نیازمند آینده نگری، برنامه ریزی، آشنایی با روشهای علمی، تحرک لازم و جلب اعتماد خریداران خارجی است. مراحل صدور کالا را میتوان به شرح زیر معرفی نمود:
۱- بازاریابی بین المللی: اولین و مهمترین قدم در انجام صادرات است. بازاریابی بین المللی یعنی شناخت بازارهای خارجی و راه های نفوذ به آن که دستیابی به این شناخت از طریق مذاکره با خریداران، استفاده از اطلاعات و آمارهای رسمی، شرکت در نمایشگاه های بین المللی، تماس با رایزنان بازرگانی در سفارتخانه ها و اتاق های بازرگانی و همچنین استعلام از موسسات بین المللی و مراکزی که در این مورد خدمات ارائه می دهند امکانپذیر است. همچنین شناسائی کالاهای رقیب و کیفیت و قیمت آنها در بازار موردنظر و استفاده از روش های تبلیغاتی برای معرفی کالا نقش مهمی در موفقیت یک صادرکننده دارند.
۲- صدور پیش فاکتور یا پرفورما: صادرکننده باید پروفرما یا پیش فاکتور را که حاوی قیمت و مشخصات کالا و فروشنده آن است برای خریدار ارسال نماید.
۳- تهیه و تدارک و بسته بندی: صادرکننده در این مرحله باید کالا را تهیه و مطابق با توافق به عمل آمده بسته بندی نماید.
۴- تعیین ارزش گمرکی: ارزش گمرکی عبارتست از بهای سیف (بهای خرید کالا در مبدأ به اضافه هزینه بیمه و حمل و نقل و باربندی) و کلیه هزینه های مربوط به افتتاح اعتبار یا واریز بروات و همچنین حق استفاده از امتیاز نقش، مدل و علامت بازرگانی و سایر حقوق مشابه مربوط به کالا و سایر هزینه هایی که به آن کالا تا ورود به اولین دفتر گمرکی تعلق می گیردکه از روی سیاهه خرید یا سایر اسناد تسلیمی صاحب کالا تعیین و براساس نرخ ارز و برابری های اعلام شده از طرف بانک مرکزی ایران در روز تسلیم اظهارنامه خواهد بود.
۵- کسب مجوز صدور از ارگان ها و سازمان های ذیربط: پس از بازاریابی صادرکننده باید مجوز صدور کالا را از ارگان هایی ماندد وزارت صنعت، معدن و تجارت،کشاورزی، بهداشت، سازمان ملی استاندارد و یا نهادهای دیگر کسب نماید.
۶- اظهار کالا به گمرک: در این مرحله کالا به گمرک حمل می شود و اظهارنامه خروجی یا صادراتی تنظیم و به گمرک ارائه می گردد. پس از ارزیابی کالا و پلمپ کردن بسته ها جواز خروجی اخذ می گردد.
۷- عقد قرارداد حمل و بیمه: صادرکننده با یکی از شرکتهای معتبر حمل و نقل بین المللی قرارداد حمل امضاء می کند و همچنین کالا را تا رسیدن به مقصد بیمه میکند.
۸- دریافت گواهی بازرسی کالا: این گواهی که معمولاً مورد درخواست خریدار است توسط مؤسساتی که موارد توافق طرفین قرار گرفته است صادر می شود.
۹– صدور فاکتور و اخذ گواهی مبدا: صادرکننده در این مرحله باید فاکتور فروش کالای خود را صادر و به تأیید اتاق بازرگانی محل برساند و اتاق بازرگانی در ازای ارائه تصویر پروانه گمرکی، تصویر بارنامه حمل و تصویر فاکتور فروش گواهی مبدأ کالا را صادر خواهد نمود. لازم به ذکر است در حال حاضر صدور گواهی مبدا بصورت فرآیند الکترونیکی و از سامانه یکپارچه گواهی مبدأ اتاق بازرگانی ایران صورت می گیرد.
۱۰- ارسال کالا: صادرکننده جواز خروجی را به شرکت حمل و نقل تحویل می دهد و شرکت مزبور بر اساس آن بارنامه حمل صادر و کالا را از گمرک بارگیری و به مقصد حمل می کند. به جرات میتوان گفت معقوله صادرات کالا به قدری تخصصی است که عدم آگاهی به آن میتواند خساراتی را به بازرگانان وارد نماید و زمان زیادی را اصراف نماید و موجب بدقولی و ضررو زیان برای فروشندگان و صادرکنندگان گردد. لذا ما به شما پیشنهاد می کنیم با آزمون و خطا به استقبال تجارت خود گام نگذارید و کار را به کاردان بسپارید. دپارتمان بازرگانی شرکت شب کهربا با دارا بودن کادری مجرب و تحصیلکرده آماده همکاری با کلیه بازرگانان و واردکنندگان عزیز در رابطه با صادرات از مرحله بازاریابی کالا تا تحویل کالا در محل خریدار می باشد و به شما این اطمینان داده می شود که کلیه مراحل ذکر شده در بالا به بهترین و تخصصی ترین شیوه ممکن انجام پذیرد و امید است که تجار محترم از خدمات فوق بهره لازم را ببرند.
هدف نهایی ما تحویل به موقع و سلامت کالای شماست.