بهینه سازی نیروگاه خورشیدی دانشگاه رازی کرمانشاه

اصلاح و بهینه سازی نیروگاه خورشیدی دانشگاه رازی کرمانشاه توسط شرکت فنی مهندسی شب کهربا

این بار شرکت فنی مهندسی شرکت شب کهربا با اصلاح و بهینه سازی نیروگاه خورشیدی دانشگاه رازی کرمانشاه نشان داد که توانایی مهندسان ایرانی در سطح جهانی بوده و این مهم با تجربه 20 ساله این شرکت محقق شد . پنل های نصب شده در دانشگاه بعد از بررسی های دقیق توسط مهندسان تیم فنی شرکت عیب یابی شدند و راندمان واقعی پنل ها بازیابی شد .

اصلاح و بهینه سازی نیروگاه خورشیدی دانشگاه رازی کرمانشاه یکی از هزاران پروژه انجام شده توسط شرکت فنی مهندسی شرکت شب کهربا بوده که نشان از سابقه و تجربه بسیار زیاد شرکت در زمینه احداث نیروگاه خورشیدی میباشد.شما هم میتوانید نیروگاه خورشیدی خانگی داشته باشید ، اگر علاقمند به  نصب نیروگاه خورشیدی خانگی میباشید شرکت فنی مهندسی شب کهربا انواعسیستم خورشیدی افگرید، سیستم خورشیدی انگرید ، سیستم  خورشیدی خانگی، سیستم خورشیدی برای باغ، سیستم خورشیدی برای ماینر و انواع سیستم خورشیدی متصل به شبکه را ارائه میدهد و فقط با یک اقدام به نصب نیروگاه خورشیدی در منزل نمایید. همین امروز از فضای بلا استفاده منزلتان اقدام به نصب نیروگاه خورشیدی در پشت بام کنید.  مشاوران ما 24 ساعته به صورت رایگان در خدمت شما خواهند بود.

برای اطلاع از هزینه های نصب پنل خورشیدی برای خانه ، باغ و … کافیست به سادگی از طریق سایت ، ایمیل و یا شماره تماس شرکت که در بخش تماس با ما سایت درج شده با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

اصلاح و بهینه سازی نیروگاه خورشیدی دانشگاه رازی کرمانشاه
اصلاح و بهینه سازی نیروگاه خورشیدی دانشگاه رازی کرمانشاه
اصلاح و بهینه سازی نیروگاه خورشیدی دانشگاه رازی کرمانشاه
اصلاح و بهینه سازی نیروگاه خورشیدی دانشگاه رازی کرمانشاه

احداث سامانه خورشیدی سازمان منابع طبیعی استان قم

اتمام پروژه سامانه خورشیدی احداث سامانه خورشیدی سازمان منابع طبیعی استان قم توسط تیم حرفه ای شرکت فنی و مهندسی شب کهربا

شرکت فنی مهندسی شب کهربا این بار با افتتاح سیستم خورشیدی برای سازمان منابع طبیعی و آبخیز داری نشان داد که همچنان پیشگام در زمینه اجرا و راه اندازی سیستم های خورشیدی میباشد .

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: یکی از بهترین شرکت هایی که در زمینه برق و انرژی خورشیدی با سازمان ها در حال همکاری است ، شرکت فنی مهندسی شب کهربا می باشد .

نیروگاه خورشیدی منابع طبیعی
نیروگاه خورشیدی منابع طبیعی
نیروگاه خورشیدی منابع طبیعی
نیروگاه خورشیدی منابع طبیعی

پروژه سامانه خورشیدی مدرسه ظاهری

اتمام پروژه سامانه خورشیدی مدرسه ظاهری واقع در شهرک پردیسان استان قم توسط تیم حرفه ای شرکت فنی و مهندسی شب کهربا

کسب درآمد ماهانه از پنل های خورشيدی به مدت 20 سال

کلیه ی افرادی که فضای مناسب داشته باشند با توجه به ظرفیت اشتراک برق خود می توانند در محل کار و یا سکونت خود اقدام به احداث نیروگاه خورشیدی نموده و برق تولید شده از مشترک توسط شرکت توزیع برق به مدت 20 سال باقرارداد تضمینی و به ازای هر کیلووات ساعت !!!!! تومان خریداری می گردد.

پروژه سامانه خورشیدی مدرسه ظاهری
پروژه سامانه خورشیدی مدرسه ظاهری
پروژه سامانه خورشیدی مدرسه ظاهری
پروژه سامانه خورشیدی مدرسه ظاهری

حضور شرکت شب کهربا در نمایشگاه دفاع مقدس

افتتاح نمایشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور شرکت فنی مهندسی شب کهربا

به گزارش خبرگزاری تسنیم در قم، سرهنگ احمد بیطرفان ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات ساختمان آیت‌الله سعیدی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام محرم و اسارت اهل‌بیت امام حسین(ع)، تقارن این ایام با هفته دفاع مقدس را بسیار مهم و حساس برشمرد و اظهار داشت: هفته دفاع مقدس برای بزرگداشت شهدا و مردمی است که در هشت سال دفاع مقدس پیروزی و افتخاراتی را برای اسلام و ایران ارمغان آورده‌اند.

وی با بیان اینکه امسال نیز همانند سال‌های گذشته در کل کشور برنامه‌هایی برای بزرگداشت این هفته برگزار می‌شود، افزود: در استان قم طبق سال‌های گذشته برنامه‌های نظامی، فرهنگی، آموزشی و دیگر برنامه‌هایی که یادآور هشت سال دفاع مقدس بوده برگزار می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه علی ابن ابی‌طالب(ع) با اشاره به اینکه 31 شهریور روز اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح است، گفت: رژه نیروهای مسلح، یگان‌های نمونه و گروهان محمول با سخنرانی آیت‌الله اعرافی روز یکشنبه 31 شهریور از ساعت هشت و نیم تا 10 صبح در بلوار پیامبر اعظم (ص) برگزار می‌شود.

برگزاری دوره آموزشی جهاد روشنایی با همکاری بسیج مهندسین

برگزاری دوره آموزشی جهاد روشنایی توسط شرکت فنی مهندسی شب کهربا  با همکاری بسیج مهندسین

برگزاری دوره آموزشی جهاد روشنایی با همکاری بسیج مهندسین

دپارتمان انرژی خورشیدی شرکت فنی مهندسی شب کهربا ،  فعالیت خودش را در سال ۱۳۹۱ با هدف ارتقاء سطح مهارت های فنی و عملی فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیرو های شاغل دربخش های مرتبط با زمینه انرژی خورشیدی آغاز نموده است و تا به امروز موفق به برگزاری بیش از ۳۰ دوره آموزشی در زمینه های مختلف ، اعم از طراح سیستم های فتوولتائیک ، آموزش نرم افزار های طراحی سیستم های فتوولتائیک ، دوره عملی نصاب پانل های خورشیدی و … شده است .

برگزاری دوره آموزشی جهاد روشنایی با همکاری بسیج مهندسین
برگزاری دوره آموزشی جهاد روشنایی با همکاری بسیج مهندسین
برگزاری دوره آموزشی جهاد روشنایی با همکاری بسیج مهندسین
برگزاری دوره آموزشی جهاد روشنایی با همکاری بسیج مهندسین

افتتاح نیروگاه خورشیدی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد

امروز پنجشنبه 12 مردادماه 1397 با حضور ، استاندار استان یزد ، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان یزد مدیر عامل میراث فرهنگی استان یزد ، نمایندگان ساتبا و جمعی از مسئولین دولتی و محلی، نیروگاه خورشیدی 10مگاواتی در استان یزد افتتاح شد.(افتتاح نیروگاه خورشیدی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد)
بنا بر گزارش اخذ شده : این نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی با حجم سرمایه‌گذاری بالا و در جهت استفاده بهینه از فضا های بلا استفاده ، ظرف مدت 3 ماه احداث شده است.

همچنین با توسعه این نیروگاه در یکی از مناطق محروم و کم‌آب استان خراسان جنوبی تعداد ۱۰۰ شغل بطور مستقیم و غیرمستقیم در زمان ساخت و ۲۵ شغل در زمان بهره‌برداری ایجاد شده است که موجب صرفه‌جویی ارزی و توسعه اقتصادی استان خواهد شد.

شرکت فنی مهندسی شب کهربا مفتخر است که بخشی از این پروژه بوده و توانسته این پروژه را بدون نقص به بهره برداری برساند .

خوشحالیم که توفیق حاصل شد که در جهت فرهنگ این کشور و حفظ محیط زیست کوشا باشیم .

 

افتتاح نیروگاه خورشیدی سازمان میراث فرهنگی استان یزد

احداث نیروگاه خورشیدی میراث فرهنگی استان یزد
احداث نیروگاه خورشیدی استان یزد
نیروگاه خورشیدی استان یزد

برگزاری دوره های آموزشی انرژی های تجدیدپذیر

برگزاری دوره های آموزشی بهینه سازی و اصلاح الگوی مصرف و انرژی های تجدیدپذیر (برق خورشیدی) توسط شرکت فنی مهندسی شب کهربا با همکاری سازمان فنی حرفه ای استان قم و انجمن صنایع همگن برق و الکترونیک

جلسه کار گروه مدیریت سبز

جلسه کار گروه مدیریت سبز

جلسه کار گروه مدیریت سبز سازمان با حضور معاونین سازمان آقایان شرافتی معاون توسعه مدیریت ومحمدی چهر معاون اموربازرگانی وکارشناسان مربوطه

با هدف بررسی وضعیت موجودمصرف انرژی وکاهش هزینه های انرژی سازمان در سال جدید وبا حضور مهندس هاشمی مدیر عامل شرکت مهندسی شب کهربا مجری طرح بررسی کاهش هزینه وافزایش بهره وری انرژی درسازمان های دولتی برگزار گردید.

اجزای تشکیل دهنده سیستم خورشیدی

اجزای تشکیل دهنده سیستم خورشیدی :

1) پانل های خورشیدی
2) شارژ کنترلر
3) باتری
4) اینورتر

1-2-4 پنل خورشیدی

ماژول یا پنل خورشیدی مجموعه ای از سلول های خورشیدی سیلیکونی است که به صورت سری و موازی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.پنل ها مبدل انرژی تابشی خورشید به انرژی الکتریکی هستند.

2-2-4 شارژ کنترلر

تقریبا در تمام سیستم های برق خورشیدی که از باطری استفاده می‌کنند، شارژ کنترلر خورشیدی مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه شارژ کنترلر خورشیدی، کنترل و تنظیم برقی است که از پنل های خورشیدی به سمت باطری می‌رود. پر شدن بیش از حد باطری (overcharging) به میزان قابل توجهی طول عمر باطری را کاهش داده و حتی بدتر، ممکن است موجب خرابی باطری گردد به گونه‌ای که باطری به طور کلی غیر قابل استفاده شود. به طور اساسی، اکثر شارژ کنترلرها به سادگی ولتاژ باطری را بررسی و کنترل کرده و هنگامی که ولتاژ آن به سطح مشخصی رسید، مدار را باز کرده و عمل شارژ را متوقف می‌نمایند. تنها در یک حالت استثنا کنترلر نیاز نیست و آن هنگامی است که منبع شارژ خیلی کوچک است و یا باتری در مقایسه با آن خیلی بزرگ است.اگر جریان تولیدی توسط پنلهای PV برابر 5/1% جریان مجاز باتری یا کمتر از آن باشد،به شارژ کنترلر نیازی نیست. بیشتر کنترلرها وقتی ولتاژ به حد تعیین شده ای می‌رسد به‌راحتی می‌توانند باز شوند و یا این‌ که جریان میان باتری و PV را محدود نمایند و هنگامی که ولتاژ باتری پائین بیاید دوباره به مدار برگردانده می‌شود.

3-2-4 باتری

باتری ها انرژی الکتریکی را به صورت شیمیایی در خود ذخیره می کنند. در سامانه های فتوولتاییک باتری ها وظیفه پشتیبانی در طول شب و در روزهای ابری را به عهده دارند. از آنجا که توان خروجی صفحات فتوولتاییک در طول روز متغییر میباشد، یک باتری ذخیره کننده می تواند یک منبع نسبتا ثابت برای تولید توان باشد. باتری مورداستفاده در سیستم های خورشیدی به علت استفاده مداوم هر روزی از آنها در درجه اول باید دارای طول عمر بالا باشند. به طور کل طول عمر یک باتری بر حسب تعداد سیکل شارژ و دشارژ و میزان سطح دشارژ باتری بیان میشود. به عنوان مثال در نمودار زیر طول عمر یک باتری AGM در سطح دشارژ ۴۰ درصد در حدود ۱۵۰۰ سیکل بیان میشود. در سیستم های خورشیدی باتری ها در طول روز توسط پنل شارژ و در طول شب توسط مصرف کننده دشارژ میشوند. لذا هر شبانه روز یک سیکل شارژ و دشارژ برای باتری محسوب میشود. در نتیجه طول عمر باتری مذکور برابر ۱۵۰۰ روز که در حدود ۴ سال خواهد بود . در طراحی یک سیستم خورشیدی سطح دشارژ باتری توسط طراح باید به گونه ای در نظر گرفته شود که طول عمر باتری بسیار کوتاه نباشد.همان طور که در تصویر زیر مشاهده میشود در صورتی که باتری تا سطح ۸۰ درصد دشارژ شود تنها قادر به تامین ۵۰۰ سیکل خواهد بود و این به معنای تنها یکسال و نیم طول عمر مفید برای باتری است. ویژگی مهم دیگر باتری های سیستم های خورشیدی قابلیت دشارژ تا ظرفیت نامی آنها میباشد. (Deep Cycle) باتری های خودرو در صورتی که تنها چند بار به طور کامل دشارژ شوند طول عمر آنها بسیار کاهش می یابد و مستهلک خواهند شد. در سیستم های خورشیدی پس از روزهای ابری باتری ممکن است تا عمق ۸۰ درصد دشارژ شود و باتری باید قابلیت تامین بار را در این شرایط داشته باشد.

4-2-4 اینورتر

اينورتر يك دستگاه الكتريكي است كه مي تواند جريان مستقيم (DC) را به جريان متناوب (AC) تبديل كند. با استفاده از ترانسفورماتورها ، سوئيچ ها و مدارات كنترل ، AC تبديل شده مي تواند هر مقدار ولتاژي و فركانسي داشته باشد. اينورترهاي استاتيك قطعات متحرك ندارند و در رنج وسيعي از كاربردها استفاده مي شوند. از منابع تغذيه سوئيچينگ در كامپيوترها تا كاربردهاي جريان مستقيم ولتاژ بالاي تاسيسات الكتريكي براي انتقال عمده توان. اينورترها معمولا براي تغذيه توان AC از منبع DC استفاده مي شود مثل پنل خورشيدي يا باتري ها.

مزایای سیستم‌های گرمایش خورشیدی

مزایای سیستم‌های گرمایش خورشیدی

• حفاظت محیط زیست
• کاهش هزینه های انرژی گرمایی
• تامین آب گرم متوسط 60 درجه سانتیگراد و بالاتر
• راندمان بالای کل سیستم آبگرمکن های خورشیدی (جذب بالای 90% تابش)
• افزایش ضریب اطمینان و ایمنی
• کاربرد آسان و راحت
• دسترسی همیشگی به منبع انرژی
• حداقل اتلاف حرارتی در کل سیستم 
• ذخیره منابع انرژی تجدید ناپذیر